Caravaning to synonim wolności i niezależności. Wydaje się być stworzonym specjalnie dla osób ciekawych świata, z duszą włóczykija, które ponad wszystko cenią sobie swobodę i brak odgórnie narzucanych ograniczeń… i sporo w tym prawdy! Powyższe słowa nie są ani trochę przesadzone, a w poniższym tekście postaramy się przekonać do nich, a właściwie do caravaningu również Was.

Dwutygodniowy urlop all-inclusive w jednym hotelu z monotonnym widokiem na basen, podczas którego wszystkie zajęcia są co do minuty zaplanowane, a hotelowa restauracja oferuje niezbyt urozmaicone menu? Wakacje w domku letniskowym bez klimatyzacji lub w przemakającym namiocie, w którym śpimy przytulając się do wszystkich bagaży? Jeśli na chociaż jedno z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco może najwyższa pora spróbować caravaningu?

Wybierając caravaning nie musisz martwić się o wyszukiwanie i rezerwację biletów lotniczych oraz hoteli. Nie będziesz też tracił czasu na nerwowe zerkanie na prognozę pogody w miejscu urlopowej destynacji bo kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową możesz w krótkim czasie opuścić deszczowe miejsce i znaleźć się tam gdzie promieni słonecznych jest pod dostatkiem.

Caravaning nie ma żadnych ograniczeń i może być bardzo wygodny, oto dowody:

  • komfort

Po pierwsze komfort spania. Dzisiejsze kampery i przyczepy kempingowe oferują całkiem sporą przestrzeń do spania, dodatkowo z wygodnymi materacami, które zapewniają doskonałe warunki snu. Ponadto ciepła bieżąca woda, prysznic, wc. Nierzadko również tv i inne umilacze czasu. Caravaning może zapewnić komfort na poziomie nawet 3-gwiazdkowego hotelu.

Po drugie komfort niezależności – wybierając caravaning nie musisz dostosowywać się do ustalonych przez hotel/hostel godzin wymeldowania lub konieczności korzystania z hotelowej restauracji. A skoro mowa o jedzeniu przejdźmy do kuchni.

  • kuchnia

Zarówno w kamperze, jak i w przyczepie kempingowej standardem jest lodówka i kuchenka, które pozwalają na samodzielne przyrządzanie różnorakich potraw wedle własnych upodobań i zachcianek. W wielu kamperach i przyczepach znaleźć można także wysokiej klasy sprzęt agd – piekarniki, mikrofalówki, a nawet ekspres do kawy.

  • bagaże

Kampery i przyczepy kempingowe zapewniają przestrzeń, której brakuje w samochodach osobowych, nawet takich typu van. Caravaning umożliwia przejazd nawet 6 osób oraz oferuje wystarczająco dużo miejsca dla wielu bagaży, a także innych gadżetów. Możemy zabrać ze sobą grilla, narty – kilka par, sprzęt do surfingu lub windsurfingu, rowery, a nawet skuter.

  • widok z okna

Dzięki caravaningowi widok z okna podczas wakacji możemy wybrać sobie sami i każdego dnia może być on zupełnie inny. Bez obaw, że na cały okres naszego urlopu zostaniemy przykuci do tylko jednego obrazka, którym nierzadko może być hotelowy basen lub ściana. To od nas zależy czy po przebudzeniu ujrzymy las, jezioro, morze czy góry.

Caravaning świetnie nadaje się na wielotygodniowe wyprawy, podczas których możemy zwiedzić całą Polskę lub dużą część Europy. Co ciekawe wielu podróżujących kamperem i z przyczepą kempingową uważa, że największą przygodą w caravaningu jest droga – przemieszczanie się z miejsca na miejsce, a nie samo osiągnięcie celu. Ponadto, w caravaningu sami wyznaczamy tempo podróży, miejsca postojowe oraz docelowe destynacje, które mogą się zmieniać wedle naszych osobistych preferencji. Możemy poznawać świat tak jak sami tego chcemy. Tak naprawdę jedyne o co musimy dbać podczas caravaningu to pełny bak i… pełna lodówka. Tylko caravaning daje taką wolność podróżowania.

Caravaning jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, grup przyjaciół, zakochanych par, samotników, tak naprawdę caravaning jest dla wszystkich. Kto raz spróbuje takiej formy wypoczynku może zakochać się na całe życie.