W tym artykule podpowiemy biedniejszym o tym jak według nas można spełnić te marzenie.

 
Najtańszym rozwiązaniem jest zakup małej przyczepy Niewiadówki n126. Którą można zakupić już za średnią cenę 2-5 tysięcy złotych. A takie pieniądze jest bardzo łatwo odłożyć. Takie rozwiązanie nie bedzie każdemu odpowiadało choćby z względu na to ze z przyczepą w w większości przypadków nie da się podrózować na dziko i nie jest to zbyt wygodne. Dlatego jeśli postawiłeś/aś sobie za cel zakup wygodnego Kampera w którym da się podrózować bardzo wygodnie na dziko oraz mieszkanie w nim chociaż przez parę miesięcy to wyjaśnijmy sobie coś.

Sporo nawet bardzo starych około 30 letnich Kamperów z lat 80-tych jest jeszcze bardzo dobrze utrzymanych które są w podobnym stanie co 10-letnie osobowe samochody i można nimi pojechać na drugi koniec świata nie martwiąc się o awarię oczywiście odpowiednio go wcześniej przygotowując w warsztacie. Większość z nich jest nawet bez oznak lub z bardzo małymi oznakami korozji. Własciciele bardzo dbali o swoje domki na kołach odpowiednio konserwując i remontując swoje Kampery. Poza tym Kampery są zrobione na autach dostawczych a auta dostawcze są staranniej zrobione od osobówek żeby więcej wytrzymać więc też rzadziej się psują niż osobówki.

Niestety na rynku również sporo pułapek. Czyli Kamperów przegniłych z przeciekającymi ścianami, oknami, szyberdachami. Skarbonki bez dna. Dlatego kupując swojego pierwszego kampera koniecznie zapoznaj się z artykułami pomocnymi na co zwrócić uwagę przy zakupie Kampera. Informacji można szukać na forach internetowych takich jak CamperTeam albo na grupach na facebooku na których zawsze ktoś pomoże bezinteresownie. Najlepiej wziąść kogoś kto się na tym zna i posiada Kampera oraz obejrzeć parę kamperów zanim się kupi ten własciwy i absolutnie się nie spieszyć zeby nie wpaść na minę.

Stare Kampery o których mówimy kosztują średnio od 5 do 30 tysięcy złotych w zależności od wyposażenia. Ale jesli się nie poddamy i bedziemy szukać nawet 2-3miesiące odpowiedniego dla siebie kampera to da się kupić nawet w dolnej granicy cenowej odpowiedniego dla siebie Kampera który jeszcze długo nam posłuży. Okazje się trafiają tylko trzeba polować ! Rocznik ma male znaczenie większe znaczenie ma stan techniczny.

Nasz aktualny drugi Kamper kosztował 8 tysięcy i kupiliśmy go za zainwestowane pieniądze w Biznesie internetowym FutureNet. Na początek możemy nastawić się na odłożenie podobnej kwoty lub trochę większej. Wszystko zalezy jaki cel sobie postawimy. Ważne zeby nie bać się określać swoich celów. Wybrać sobie jeszcze przed odłożeniem pieniędzy jakiś konkretny typ Kampera i nawet pójść sobie pooglądać i pomarzyć przed zakupem.

Czasami warto rozważyć pożyczenie takich pieniędzy od rodziny lub zakup kampera na kredyt. Jesli natomiast nie macie umowy o pracę bo pracujecie na umowach śmieciowych a rodzina nie jest w stanie nam pożyczyć to zostaje nam tylko odkładanie oraz Inwestowanie.

Aby zwiększyć dochody najpierw trzeba coś odłożyć i zainwestować a żeby łatwiej było odłożyć najlepiej pozbyć się większości wydatków

Jesli tylko morzesz zrób sobie zestawienie finansowe i przeanalizuj miesięczne wydatki. Zastanów się z czego możesz zrezygnować aby łatwiej i więcej odkładać. Rozpisz i odpowiedz sobie na te pytania:

-Czy możesz zmienić tryb i miejsce życia na czas oszczędzania? Na przykład  przeprowadzić się do tańszego mieszkania jeśli płacisz po 1000 złotych lub więcej za mieszkanie miesięcznie to tym bardziej rozważ taką decyzję. Chyba ze masz mieszkanie z urzedu za które płacisz po około 200złotych miesięcznie lub mieszkasz z rodzicami wtedy wykorzystaj ten czas jak najlepiej potrafisz. Możesz jedynie rozważyć wyjazd za granicę do pracy sezonowej co pozwoli zwiększyć dochody.

-Czy mozesz zrezygnować z papierosów alkocholu i imprez kosztem wyższego celu?

Jak my zaczęliśmy oszczędzać:

Pierwszego Kampera kupiliśmy w kredyt. Ale oszczędzać trzeba było nadal by zarobić na jego spłatę. Więc postanowiliśmy oszczędzić na wydawaniu pieniędzy na produkty spożywcze.

 

Więc gdy już zaczęliśmy oszczędzać na rachunkach i nie płaciliśmy za to że żyjemy. W końcu media też mieliśmy za darmo(prąd i wodę). Zaczęliśmy szukać kolejnych oszczędności i dowiedliśmy się o Freeganizmie i Foodsharingu.

Freeganizm w skrócie polega na tym że sklepy w szczególności Biedronki ale tez inne mniejsze prywatne przedsiębiorstwa i stragany na targu wyrzucają dobre nie zepsute produkty i nie przeterminowane jedzenie bez oznak zepsucia tylko dlatego że coś im się nie sprzedało lub dlatego ze jest uszkodzone opakowanie zamiast oddac do Banku Żywności.

Freeganizm to nie tylko jedzenie. (Oczywiście nigdy zepsute zawsze wszystko wyrzucają tylko dlatego że opakowania są uszkodzone lub jest jeden dzień po terminie ale nadaje się do spożycia).

Ale wracając do tematu. Ten biały worek to proszek do prania gdyby ktoś nie wiedział. Takie proszki do prania, mydła, szampony, odżywki, płyny do naczyń, odświeżacze powietrza znajduje się bardzo często w Biedronkowych śmietnikach.

Oprócz tego można też znaleźć ziemię do kwiatów, kocie zwirki, kwiatki doniczkowe lub cięte. Znajdujemy też Soki, wodę czy mleko. Sok na przykład bo maja naklejkę utargana a mleko bo zakrętke ułamana. Jesli serki są w 4 paku a klient je połamie na pojedyncze sztuki to sklep je wyżuca. W wszystkich przypadkach nigdy zawartość nie jest naruszona. Cały asortyment jaki znajduje się w sklepie bardzo często trafia do śmieci. Nie ma wyjątku czy jest to zdekompletowany od kompletu kubek, miska czy talezyk plastikowy. Zdekompletowane są to trzeba wyrzucić. Tylko z powodów uszkodzonego opakowania. Bardzo rzadko się zdarza ze ktoś po złości poleje produkty spożywcze chemią . Jednak w większości przypadków są one odłożone na bok w osobnych koszach obok kontenerów lub w osobnych kontenerach.

 

Łatwo policzyć ze chodzenie raz na jakiś czas na takie wypady pozwala zaoszczędzić parę set złotych miesięcznie. Produkty przedstawione na zdjęciu pochodzą z Freeganizmu.

Jeśli chcesz zacząć odkładać i inwestować ale twierdzisz ze nie masz z czego odłożyć czy zainwestować to zmień priorytety!

Zrozum ze zainwestowanie lub odkładanie pieniędzy by zmienić swoje życie czasami jest równie ważne co zapłacenie rachunków. Zanim nasze życie odmieniło się na lepsze i stało kolorowe to jeszcze kiedy było nam ciężko między innymi dlatego że nasze dochody nie były zbyt duże. Bo zarabialiśmy najniższa krajową a wydatki z powodu komornika mieliśmy całkiem spore. Różne długi za nie zapłacone rachunki, mandaty czy ubezpiecznie samochodu. To właśnie wtedy kiedy komornik zabrał nam większość wypłaty a ze na jedzenie nie starczało to właśnie wtedy zainwestowaliśmy swoje pierwsze pieniądze oraz zaczęliśmy odkładać je jednocześnie. Czyli pomimo posiadania zadłużenia oraz duża ilość wydatków połączona z małymi dochodami nie sprawiły że się poddaliśmy oraz że zaczęliśmy szukać wymówek. A zainteresowanie się wyżej wspomnianym Freeganizmem może nam jeszcze dodatkowo pomóc.

Właśnie wtedy zainwestowaliśmy swoje pierwsze pieniądze w internecie. Z lepszym lub gorszym skutkiem. Z biegiem czasu wyszło nam to na dobre.

Ciąg dalszy artykułu możecie przeczytać na KamperemPrzezŻycie.pl: TUTAJ