Opowiemy tutaj o tym jaka praca nadaje się do tego, aby pogodzić ją z takim życiem. Czyli skąd czerpać dochody kiedy jest się Podróżnikiem czy Kamperowym Nomadą?  🙂

Jeśli chcemy rozważyć  jak pogodzić pracę z podróżami, to musimy się zastanowić między innymi nad tym:

Jak często i jak daleko chce się podróżować. Bo jeśli wystarczą nam 2 dniowe weekendowe wypady po Polsce to jaka kolwiek zwykła praca nam na to pozwoli.

Jeśli natomiast wystarczą wam 3-5 dniowe wypady po Polsce, Słowacji, Czechach, Niemczech czyli naszej najbliższej okolicy to warto poszukać pracy z umową o Pracę z systemem w którym można mieć wpływ na ustalanie grafiku przez twojego przełożonego. Dla przykładu praca jako dostawca butli gazowych. W moim przypadku kiedy pracowałem na takim stanowisku, mój tryb pracy wyglądał w ten sposób, że 4 dni pracowałem od rana do wieczora. A kolejne 2dni miałem wolne. Do tych dni mogłem dobrać 2-3 dni urlopu płatnego. Co wychodziło właśnie 4-5 dni. Jeśli były święta no to wolne jeszcze bardziej się przedłużało. Na taki tygodniowy wyjazd można było pojechać już na całkiem fajne wycieczki.

Jeśli się zastanawiacie czy takie podróże są drogie i czy taka zwykła praca w której zarabia się 2-2,5 tysiąca miesięcznie pozwoli na taki tryb życia? Tak w zupełności z takiej wypłaty starczy wam na taki tryb życia. Bo jeśli nie jeździcie na Camping tylko nocujecie na dziko a waszym jedynym kosztem jest paliwo i produkty spożywcze na obiad który sami sobie ugotujecie. A koszt paliwa czasami jest tańszy niż koszt podróży pociągiem, dla przykładu pociąg z Katowic do Warszawy kosztuje około 65zł. Jeśli jedziemy 2dwie osoby no to koszt oscyluje w kwocie 130zł. Natomiast Kamper na takiej samej trasie spali około 90zł, czyli jeśli jedziesz w 2 osoby to wychodzi taniej niż pociągiem. Już nie wspomnę co jeśli podróżujemy w większa ilość osób. Taka forma Wakacji czy podróży jest naprawdę tania i dostępna dla każdego człowieka.

Jeśli chcecie podróżować po całym świecie po całych rozległych kontynentach przez parę miesięcy w roku to warto rozważyć poniższe propozycje:

 

1.Pierwszy i najprostszy sposób to tradycyjne okładanie, oszczędzanie i rzucanie pracy. Jeśli w Polsce ciężko jest nam zarobić kwotę która pozwoli nam na odłożenie potrzebnej kwoty to warto rozważyć wyjazd choćby na 3-6 miesięcy za granicę do pracy sezonowej. Nie koniecznie na zbiory, lepiej chyba jechać do pracy na Magazynie. Ale zależy co kto woli. Bez znajomości języka i bez żadnych znajomości są pośrednicy pracy którzy organizują taką pracę. Potem wystarczy się zwolnić wyruszyć w drogę by spełnić swoje marzenia i żyć z oszczędności. Ewentualnie zmierzając na drugi koniec świata kiedy będziemy chcieli sobie dorobić możemy zatrzymać się w jakimś kraju i tam znowu popracować dorywczo.

2. Drugi sposób trochę trudniejszy ale nie aż tak bardzo to zainteresowanie się Pasywnym Dochodem z Internetu między innymi dzięki inwestycji ale nie koniecznie.

Rozróżniaj Opinie od Faktów. Opinie są w internecie często opłacone przez konkurencje i są wystosowane przez ludzi tylko którzy o czymś słyszeli lub o czymś czytali po czym napisali na ten temat komentarz lub co gorsza artykuł. Fakty są wtedy kiedy poznajesz zdanie na jakiś temat tylko od ludzi którzy są w tym Biznesie.

Wszystko zależy czy lepiej czujesz się inwestując swoje pieniądze czy lepiej jak coś sprzedajesz, polecasz. Możesz na przykład polecać zakładanie kont bankowych czy kont w innych firmach inwestycyjnych i zarabiać procent za poleconych. Ewentualnie można zawsze łączyć te dwa sposoby. Ja wolę ten pierwszy sposób który nie wymaga polecania a wystarczą jedynie inwestycje. Można tez zainteresować się kryptowalutami takimi jak Bitcoiny można je kupować taniej a sprzedawać drożej albo wykupić pulę wydobywczą w tak zwanych koparkach. Lub kupić tak zwaną koparkę krypto-walut na własność. Można też zarabiać na reklamach na blogu lub na YouTube. Są mniej lub bardziej ryzykowne sposoby ale kto nie ryzykuje nie pije szampana 🙂

Biznes który my wybraliśmy który zapewnia nam Pasywny Dochód. Biznes dzięki któremu kupiliśmy aktualnego drugiego Kampera. Oraz Biznes dzięki któremu mamy pieniądze na remont i utrzymanie Kampera to FutureNet. O tym Biznesie możecie poczytać tutaj: (LINK) My jesteśmy bardzo zadowoleni więc go Polecamy. Ale nie każdy czuje się dobrze w takim zawodzie dlatego wymieniamy poniżej jeszcze inne propozycje

3.Trzeci sposób to praca mobilna (zdalna) przy laptopie z dowolnego miejsca na ziemi w zawodzie który nazywa się Cyfrowi Nomadzi lub Freelancerzy. Wymagająca większego lub mniejszego nakładu pracy. Praca w takim zawodzie nie koniecznie wymaga wykształcenia. Często po obejrzeniu paru filmików instruktarzowych na Youtube oraz cwiczenie doświadczenia w własnym zakresie robiąc za darmo dla kogoś lub dla siebie zlecenia które pozwolą nam zdobyć odpowiednie doświadczenie i z czasem zacząć na niej zarabiać. Wszystko zależy od naszych chęci i tego czy mamy w ogóle predyspozycje do takiej pracy.

W skrócie:  Frelancer i Cyfrowy Nomad zajmuje się poniżej wymienionymi profesjami z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą laptopa z internetem. Do profesji szczególnie popularnych wśród wolnych strzelców należą m.in.fotografia, dziennikarstwo, copywriting, tłumaczenie, programowanie, malarstwo, grafika, doradztwo, zakładanie i prowadzenie stron internetowych. Sprawdzanie pisowni i błedów w artykułach na innych stronach internetowych. Sprawdzanie błędów w programach.

4. Czwarty sposób polega na tym że można zostać ulicznym grajkiem na jakimś instrumencie. Nie koniecznie można zdawać sobie sprawę z nie odkrytego daru wewnętrznego dopóki nie poznamy wszystkich instrumentów na świecie. Czasem gra na instrumencie nam się nie podoba ponieważ nie znamy wszystkich instrumentów. Niestety po wpisaniu w internecie hasło: „instrumenty muzyczne” nie wiadomo czemu wyskakuje ich tylko drobny ułamek jaki mamy na ziemi. Całkiem niedawno dowiedziałem się o instrumenie muzycznym „Hang Drum” I zamierzam nauczyć się grać w przyszłośći na nim. Na misach tybetańskich już umiem grać. Możliwe ze zakupie sobie w przyszłości jakiś instrument i będę dorabiał w ten sposób. Ewentualnie zawsze możesz zostać Iluzjonista i pokazywać sztuczki ludziom na ulicy.

5. Sponsoring, Crowdfunding, kickstarter, PolakPotrafi, Pomagamy.pl

Ciąg dalszy artykułu możecie przeczytać na KamperemPrzezŻycie.pl: TUTAJ